Rehabilitacja

Celem prowadzonej przez nas rehabilitacji jest dostarczenie Pacjentowi maksimum korzyści terapeutycznych. Oznacza to możliwie jak najszybsze wykluczenie bólu, odnalezienie przyczyny i przywrócenie narządom ich naturalnej sprawności. Wykorzystujemy do tego nabyte doświadczenie i wiedzę, które przekładają się na skutecznie rozwiązania i pozytywne efekty prowadzonych terapii. Podczas pracy jasno i precyzyjnie komunikujemy się z Pacjentami, rzetelnie informujemy o przebiegu terapii, podnosimy motywację i dbamy o dobre samopoczucie. Jednocześnie szczegółowo monitorujemy postępy leczenia i błyskawicznie reagujemy na zachodzące zmiany. W razie potrzeby konsultujemy proces rehabilitacyjny z wysokiej klasy neurochirurgiem, ortopedą, bądź poszerzamy diagnostykę o badania USG. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby aktywne zawodowo, po przebytych operacjach i kontuzjach, prowadzące siedzący tryb życia, zawodowi sportowcy jak również seniorzy.

Dla przyszłych mam przygotowaliśmy specjalny program „Atrakcyjna Mama”.

Zadbaj o swoje ciało.
To jedyne miejsce, w którym musisz mieszkać.

Jim Rohn

Poznaj naszych Specjalistów

 • Joanna Kupczak

  Fizjoterapeutka, terapeutka metody NDT-Bobath. Prowadzi indywidualne konsultacje i terapie dla noworodków i niemowląt do 2.go roku życia, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci urodzonych przedwcześnie. Pracuje m.in. z dziećmi z zaburzeniami dystrybucji napięcia mięśniowego, prezentującymi nieharmonijny rozwój psychoruchowy, z diagnozą zespołu genetycznego czy MPD.
 • Ostafin Paweł fizjoterapeuta z Krakowa

  Paweł Ostafin

  Absolwent warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, na której ukończył studia magisterskie z fizjoterapii
 • Małgorzata Długosz-Boś

  Instruktorka pilates, fizjoterapeutka. W Fizjomed prowadzi zajęcia grupowe z metody pilates głównie dla kobiet. Wiedza i doświadczenie z zakresu fizjoterapii pozwala jej wytyczać indywidualne ścieżki terapeutyczne i na bieżąco monitorować efekty podczas zajęć.
 • terapeuta NDT-Bobath, mgr fizjoterapii Magdalena Kmita

  Magdalena Kmita

  Terapeutka NDT-Bobath, fizjoterapeutka wspierająca najmłodszych pacjentów we właściwym rozwoju a także ich rodziców podczas wizyt domowych.
 • Marek Mrowiec

  Osteopata, fizjoterapeuta. W swojej codziennej praktyce zajmuje się pacjentami w różnym wieku, choć w ostatnim czasie główną grupę jego pacjentów stanowią dzieci (noworodki, niemowlęta i starsze dzieci).
 • Anna Borowiecka

  Terapeutka metody NDT-Bobath, fizjoterapeutka, na co dzień zajmująca się prowadzeniem terapii dla niemowląt i dzieci. Wspomaga rodziców w zakresie opieki nad niemowlęciem, a także prawidłowego rozwoju dzieci.
 • Katarzyna Proficz

  Osteopatka, fizjoterapeutka stomatologiczna. Specjalizuje się w rehabilitacji stawów skroniowo-żuchwowych, pomaga pacjentom z problemami w obrębie jamy ustnej, wspiera leczenie ortodontyczne. Ponadto, pracuje z pacjentami w stanach ostrych i przewlekłych, a także po urazach i zabiegach operacyjnych.
 • Anna Zajączkowska specjalista osteopatii i fizjoterapii

  Anna Zajączkowska-Drożdż

  Osteopata, fizjoterapeuta. Na co dzień pracuje z pacjentami w każdym wieku (od dzieci po seniorów) mającymi różne dolegliwości.

Opinie o Nas

 • Pani Ania to konkretna kobieta. Potrafi dać wycisk i choć narzekałem na jej musztrę to teraz wiem że dzięki niej mogę dzisiaj zapomnieć o bólu pleców.

  Anka
  Pacjent
 • Wizyty u Pani Ani to czysta przyjemność. Mimo bólu, potu i łez zawsze potrafi pomóc. Trafna diagnoza i do dzieła:) A przy tym całym profesjonalizmie jest niezwykle empatyczną i uprzejmą osobą. Zdecydowanie polecam tym ,którzy są niecierpliwi, obolali i z problemami fizjoterapeutycznymi. 🙂

  Agata G.
  Pacjent

Często zadawane pytania

Na czym polega rehabilitacja?

Rehabilitacja polega na przywróceniu pacjentowi sprawności utraconej na skutek schorzeń i urazów poprzez zastosowanie działań usprawniających i terapeutycznych. W Fizjomedzie w ramach rehabilitacji wykonujemy zabiegi fizjoterapeutyczne i opracowujemy programy specjalistycznych ćwiczeń. W trakcie leczenia rehabilitacyjnego stawiamy na techniki funkcjonalne (nie stosujemy fizykoterapii).

Jak wygląda pierwsze spotkanie z rehabilitantem?

Podczas pierwszej wizyty każdy terapeuta przeprowadza z pacjentem wnikliwy wywiad. Dotyczy on nie tylko aktualnych dolegliwości i problemów, ale całej dotychczasowej historii chorób i leczenia. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z dokumentacją medyczną pacjenta (badania MRI, TK, RTG), diagnostyka oraz przeprowadzenie badania manualnego. Na tej podstawie zostaje postawiona pogłębiona diagnoza. Następnie terapeuta zapoznaje pacjenta z problemem i przedstawia plan leczenia.

Jak mam przygotować się do terapii rehabilitacyjnej?

Zależy nam, aby pacjent na każdej wizycie czuł się jak najbardziej komfortowo. Polecamy przynieść wygodny strój, wyłączyć telefon, w pełni zaufać swojemu terapeucie i dać się mu poprowadzić krok po kroku przez cały proces terapeutyczny.

Czy w Fizjomedzie udzielą mi pomocy jako mamie lub przyszłej mamie?

Zarówno panie oczekujące na dziecko, jak też po rozwiązaniu, znajdą w Fizjomedzie szeroką ofertę dedykowanych dla nich działań. Prowadzimy program „Atrakcyjna Mama”. Opracowany on został w oparciu o bogatą wiedzę i doświadczenie specjalistów. Indywidualne podejście pozwala na zmniejszenie dolegliwości ciążowych, przygotowanie do porodu, wypracowanie zdrowych nawyków opieki nad maluchem oraz skuteczne, a zarazem bezpieczne odzyskanie formy po porodzie.