Anna Zajączkowska specjalista osteopatii i fizjoterapii

Anna Zajączkowska-Drożdż

osteopata, fizjoterapeuta

O mnie:

Absolwentka Osteopathie Schule Deutschland, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie a także studiów podyplomowych Women’s Health – Molinari Institute of Health z Londynu. Od 2022 roku uczestniczka Szkoły Osteopatii Pediatrycznej (SOP) w Fizjomed Academy.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w prywatnych i publicznych placówkach. Z Prywatnym Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Fizjomed związana jest od 2013 roku.

Spektrum działania osteopatii jest bardzo szerokie, stąd na co dzień zajmuje się pacjentami w różnym wieku i z różnymi dolegliwościami. Wykorzystując techniki manualne pomaga pacjentom cierpiącym na dolegliwości bólowe m.in. kręgosłupa, stawów obwodowych, pacjentom po urazach, przed i po zabiegach operacyjnych.

Szeroka wiedza osteopatyczna zdobyta podczas studiów podyplomowych i licznych kursów pozwala jej pomagać kobietom m.in. w dolegliwościach: nietrzymanie moczu, bolesne i nieregularne miesiączki, bolesne współżycie, endomietroza. Dodatkowo osteopatycznie wspiera kobiety na każdy etapie ciąży (przed, w trakcie i po ciąży).

Coraz większą grupę jej pacjentów stanowią dzieci oraz osoby z problemami na poziomie układu: pokarmowego, nerwowego, immunologicznego, chorobami autoimmunologicznymi.

Anna pracuje z dziećmi – noworodkami, niemowlętami oraz starszymi dziećmi. Najczęstszymi problemami z jakimi zgłaszają się rodzice na wczesnym etapie rozwoju są m.in.: kolki, refluks, asymetria, plagocefalia, zaburzenia napięcia. Na późniejszym m.in. zaburzenia snu, zaburzenia koordynacji, zaburzenia koncentracji, częste infekcje, oddychanie przez usta, tiki nerwowe.

Anna jako osteopatka wspiera także zespół Fizjomed Eat – współpracując z neurologopedkami – terapeutkami karmienia, terapeutą SI, logopedą i psychologiem. Autorski program ma na celu zapewnienie jeszcze lepszej opieki, diagnozowania i wytyczania ścieżek terapeutycznych dla prawidłowego rozwoju dzieci i wspierania ich rodziców.

Hobby: narciarstwo i podróże.

Umów wizytę:

  Zaproponuj termin wizyty


  kursy i szkolenia:

  Szkoła Osteopatii Pediatrycznej – Moduł: Embryology and the Primary respiratory mechanism, Moduł: The heart – lung connection, George Stylian D.O., GradCertOsteoPaed
  Women’s Health, Prof Renzo Molinari DO FESO MROF GOsC (Molinari Institute of Health)
  Biodynamic Pediatric I, Tom Esser M.Sc.D.O. M.R.O.
  Rule of the Artery I, Anthony Norrie D.O., Michael Solano BSc
  Craniofascial & Craniodental Development, George Stylian D.O., GradCertOsteoPaed (Kraków)
  Balanced Ligamentous Tension (BLT), George Stylian D.O., GradCertOsteoPaed (Kraków)
  The Rule of the Artery I, Anthony Norrie D.O., Michael Solano BSc
  The Rule of the Artery II, Anthony Norrie D.O., Michael Solano Bsc
  Develompent of posture and gait and common paediatric, George Stylian D.O., GradCertOsteoPaed


  Infant Skull, George Stylian D.O., GradCertOsteoPaed Biodynamic Pediatric I, Tom Esser M.Sc.D.O. M.R.O.
  Biodynamic Developmental Movements and how they relate to Osteopathic treatment, George Stylian D.O., GradCertOsteoPaed
  Rule of the Artery I, Anthony Norrie D.O., Michael Solano D.O.
  Mastercourse Powięzi, Serge Paoletti D.O.
  Fascial Distortion Model FDM, Thorsten Fischer D.O.
  Sympozjum Fizjoterapeutyczne Stawu Kolanowego
  Medycyna Ortopedyczna wg Cyriax’a, Grzegorz Gałuszka
  Prioprioceptive Neuromuscular Facilitation PNF podstawowy, Katarzyna Michaluk
  Basic Watsu Worldwide Aquatic Bodywork AssociatioN
  Czytaj więcej

  Opinie pacjentów


  • Initially I had an issue with my shoulder after a ski accident and she helped me a lot with physiotherapy but also by insisting that I do my exercises at home. My shoulder recovered in 3 months but a few months later I faced an issue with my left knee. She handled again my case in a very effective way and after a month I already feel better with quick recovery. I consider her a great professional!!!

   Dkou
   Pacjent

  Moje artykuły

  Fizjoterapia po mastektomii

  Wsparcie rehabilitacyjne i osteopatyczne po mastektomii

  Spis treści Toggle Rehabilitacja po mastektomii – jak przebiega?Dlaczego rehabilitacja po zabiegu mastektomii jest ważna? Rehabilitacja po mastektomii – działanie przeciwobrzękoweBól i ograniczona ruchomośćNauka oddychania i dbanie o postawęMobilizacja blizny i nauka automobilizacji bliznyTerapia osteopatyczna – wsparcie dla organizmu po zabiegu mastektomii Rehabilitacja po mastektomii – jak przebiega? Zabieg usunięcia piersi jest dla kobiety bardzo...
  Czytaj
  Psychoemocjonalny wpływ na dolegliwości bólowe w zakresie narządu ruchu

  Psychoemocjonalny wpływ na dolegliwości bólowe w zakresie narządu ruchu

  Obecne tempo życia, postęp cywilizacyjny i obciążenia które na siebie nakładamy powodują, że często funkcjonujemy w bardzo dużym stresie, którego efektem może być wystąpienie różnych dolegliwości, dysfunkcji i chorób w naszym organizmie. STRES Reakcja stresowa naszego organizmu to ciąg zmian wywołanych określonym bodźcem. Bodziec odebrany jest najpierw przez nasze zmysły – wzrok, słuch i dotyk,...
  Czytaj
  profilaktyka samobadanie piersi

  Profilaktyka – samobadanie piersi

  Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór u kobiet. Według danych szacunkowych Światowej Organizacji Zdrowia (ang. WHO) u 1,7 miliona kobiet na świecie rozpoznaje się raka piersi, a 500 tysięcy kobiet na świecie umiera z tego powodu. Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów (KRN) w Polsce rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Rocznie notuje...
  Czytaj
  Oddychanie a rozwój twarzy - blog fizjomed

  Oddychanie a rozwój twarzy

  „Najważniejszą funkcją życiową organizmu jest funkcjonowanie oddechu. Poprzez oddech ciało i układ nerwowy otrzymują tlen i tchnienie, czyli uniwersalną siłę życiową. Niezrównoważony oddech zakłóca schemat snu, nierówne długości cykli oddechowych zakłócają mechanizm czaszkowo-krzyżowy i nerwy. Mają bardzo negatywny wpływ na umysł i ciało.” Dr Robert Fullford D.O. Oddech jest fundamentalną funkcją trzymającą nas przy życiu....
  Czytaj