PROGRAM „ROSNĘ ZDROWO”

ZDROWIE DZIECI W NASZYCH RĘKACH – PROFILAKTYKA W PRZEDSZKOLU I SZKOLE

Program „ROSNĘ ZDROWO” został stworzony na podstawie doświadczenia fizjoterapeutów w pracy z dziećmi oraz obserwacji rosnącej ilości dzieci m.in. z wadami postawy, dolegliwościami bólowymi czy otyłością.  Skierowany jest przede wszystkim do opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale również do przedstawicieli placówek edukacyjnych (dyrektorów, pedagogów) jako urozmaicenie oferty pozalekcyjnej.

Postęp cywilizacyjny niejednokrotnie skutkuje przyzwyczajaniem się do złych nawyków, które w najbardziej ważnym okresie mają duży wpływ na rozwój ruchowy oraz postawę dzieci. Dodatkowo zmiana otoczenia z aktywnego spędzenia czasu w przedszkolu na siedzenie w ławce może odbić się na postawie. Zapraszamy do obejrzenia relacji z przeprowadzonego programu w ramach projektu „Super Rodzice” w Samorządowym Przedszkolu 76 w Krakowie.

# ROSNĘ ZDROWO

„ROSNĘ ZDROWO” powstał z potrzeby dzielenia się wiedzą z pedagogami oraz rodzicami na temat rozwoju postawy dziecka na poszczególnych etapach. Inicjatywa ma na celu między innymi wzrost świadomości wśród rodziców, zainspirowanie ich do zaszczepienia w dzieciach dobrych nawyków, profilaktykę u dzieci w celu wychwycenia  nieprawidłowości na początku ich powstania. Program podzielony został na 2 części.

Część edukacyjną poświęconą spotkaniu z rodzicami, na której oprócz dużej ilości wiedzy będą mogli zainspirować się do działania oraz na część diagnostyczną, podczas której zostanie przeprowadzone indywidualne badanie dziecka.Spotkanie z rodzicami oraz późniejsze indywidualne badanie dziecka,  prowadzone jest przez mgr Annę Borowiecką – fizjoterapeutę i terapeutę metodą NDT – Bobath, która na co dzień pracuje z dziećmi.

Misją naszego Centrum jest profilaktyka zdrowotna oraz edukacja w tym zakresie. Mamy nadzieję, że również z Państwa udziałem będziemy mogli zadbać o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci.

autorski program rosnę zdrowo

Chcesz zgłosić placówkę?

Napisz do nas! karolina@fizjomed.com.pl