Marzena Bahr

osteopata, fizjoterapeuta

O mnie:

W 2010 roku ukończyła studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, na wydziale Rehabilitacji Ruchowej. Od 2011 roku zawodowo jest związana z Prywatnym Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Fizjomed.

Pracuje z osobami borykającymi się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, stawów obwodowych, z pacjentami po zabiegach operacyjnych (m.in. rekonstrukcje więzadeł, endoprotezy, artroskopie, discektomie, laminektomie i inne) oraz po przebytych kontuzjach sportowych. W ostatnim czasie intensywnie zgłębia tematykę uroginekologiczną, dlatego pod jej skrzydła trafiają pacjenci z problemami tej natury (m.in. nietrzymanie moczu, stolca, bolesne miesiączki, bolesne współżycie itp.).  Zajmuje się pacjentkami przygotowującymi się do ciąży, w ciąży oraz w połogu. Przez lata pracy zaobserwowała, że wiele problemów natury fizycznej ma podłoże emocjonalne; dlatego prowadząc terapie nigdy nie pomija tej sfery.

Od zakończenia studiów nieustanie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w wielu kursach i szkoleniach. Chcąc działać jak najbardziej w zgodzie z naturą i rytmem ciała, podjęła kolejne wyzwanie rozpoczynając studia na Akademii Osteopatii, które ukończyła w 2020 roku. Odnalazła miejsce, w którym doskonali swoje umiejętności i zdobywa wiedzę na najwyższym poziomie.

W sferze jej głównych zainteresowań znajduje się sport. W przeszłości pasjonowała się piłką ręczna, którą uprawiała na poziomie zawodowym. Obecnie amatorsko biega oraz interesuje się podróżami i dobrą książką.

 

Kursy i szkolenia:

Podejście osteopatyczne do kobiet w ciąży i po porodzie z Marie-Caroline Willieme D.O.
Fizjoterapia w ginekologii i położnictwie, Dr. Abdallahi N’Dongo
Terapia osteopatyczna w ginekologii, Dr Stephen Sandler PhD DO
Endometrioza i chroniczny ból miednicy – Warsztat, Marcin Szkolnicki
Postępowanie w zespole bolesnego miesiączkowania – Warsztat, Marcin Szkolnicki
Uroginekologia , Thomas Kroll MSc. DO (w ramach Akademii Osteopatii)
Pediatria – Ciąża, Połóg, Alja Klie MSc Paed Ost (w ramach Akademii Osteopatii)
Endokrynologia, Francois Allart DO MRO.F, MEd (w ramach Akademii Osteopatii)
Rule of the Artery I, Anthony Norrie D.O., Michael Solano BSc
Balanced Ligamentous Tension (BLT), George Stylian D.O., GradCertOsteoPaed (Kraków)
Rule of the Artery I, A.Norrie D.O., Michael Solano Bsc
Mastercourse Powięzi, Serge Paoletti D.O.
Kurs Kinesiology Taping
PNF podstawowy i rozwijający
PNF w połączeniu z terapią manualną i neuro-dynamiką
Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego M. I,II
Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu barkowego
Metoda McKenzie moduł A i B,
Medycyna ortopedyczna wg Cyriax’a moduł I,II,III,IV
[/expand]

Opinie pacjentów


  • Byłem u Pani Doktor, to bardzo ciepła i skromna osoba. Wyleczyła mnie z notorycznie bolącego barku. Dzisiaj śpię spokojnie i mogę bez problemu przewracać się z boku na bok.

    Radosław Ch.
    Pacjent
0%
Zaangażowania
0
lat doświadczenia
0%
punktualnych wizyt
0
Godzin szkoleń

Moje artykuły

specjalizacja uroginekologiczna w fizjoterapii

Fizjoterapia uroginekologiczna bez tabu

Spis treści Dysfunkcje uroginekologiczne – co może cię zaniepokoić?Na czym polega fizjoterapia uroginekologiczna?Pierwsze oznaki / symptomy problemów uroginekologicznychBolesne miesiączki – czy to norma?Płodność – możliwości osteopatii Problemy z dziedziny uroginekologicznej mogą dotknąć każdą z kobiet niezależnie od wieku, płci, wykształcenia, statusu społecznego. O bólach głowy możemy rozmawiać w towarzystwie, ale czy na forum z taką...
Czytaj
Dysmenorhoea – bolesne miesiączkowanie

Mam bolesne miesiączki – czy to norma?

Spis treści Bolesne miesiączkowaniePierwotneWtórneAnatomia miesiączkowania – cykl menstruacyjnyPrzyczyny bolesnych miesiączekNieprawidłowa postawaProblemy układu pokarmowegoStresBlizny i zrosty pooperacyjneKontuzjeHormononyJak dobrać odpowiednią terapięPodsumowanie Zbliża się. Jeszcze tylko kilka dni i znowu to samo. Będzie bolało, przeleżę, zażyję jakieś tabletki, przeczekam, przejdzie ale za miesiąc znowu wróci. Ile z nas zna ten schemat? Czy zawsze należy zaakceptować fakt, że taka...
Czytaj
Kontuzje biegaczy

Najczęstsze kontuzje u biegaczy długodystansowych

Spis treści Zapalenie ścięgna AchillesaZapalenie rozcięgna podeszwowegoMTSS (Zespół przeciążeniowy przyśrodkowej krawędzi piszczeli) ITBS (Zespół pasma biodrowo-piszczelowego)Urazy mięśni kulszowo – goleniowychZłamania zmęczenioweKontuzje wynikające z zaburzeń na poziomie anatomicznymRada od fizjoterapeuty Od kilku lat w Polsce, bieganie stało się popularną dziedziną sportową. Wychodząc na ulice swojego miasta, praktycznie codziennie, niezależnie od aury czy pory dnia możesz spotkać,...
Czytaj