Osteopatia

Główną specjalizacją naszej placówki jest osteopatia. To pełnoprawna dziedzina medycyny, która w USA i Europie jest dziś traktowana na równi z lekarzem specjalistą. Z latami zyskiwała ona coraz większą popularność na całym świecie, a teraz także u nas przeżywa swój rozkwit. Do uzyskania kompetencji osteopaty wiedzie skomplikowana ścieżka edukacyjna, która obejmuje różne specjalizacje medyczne. Dzieje się tak, gdyż jednym z zasadniczych walorów tej dyscypliny jest dostrzeganie w organizmie rozmaitych powiązań. Umożliwia to sprawne diagnozowanie nieoczywistych przyczyn schorzenia i dobieranie optymalnych metod leczniczych. Często towarzyszy temu zaskoczenie Pacjentów, którzy początkowo nie uświadamiają sobie, że przyczyna problemu może leżeć w innym miejscu niż źródło dyskomfortu. Osteopaci kładą duży nacisk na rzetelny wywiad i precyzyjną diagnostykę. Entuzjastyczną reakcją naszych Pacjentów cieszą się stosowane techniki – często niewielkie manipulacje ruchowe czy uciskowe przynoszą ulgę i prowadzą do znaczącej poprawy. Terapię osteopatyczną cechuje przeważnie bezbolesność i bezinwazyjność. Mogą z niej korzystać pacjenci na dowolnych etapach życia. Prowadzimy terapie całych rodzin – maluszków, przyszłych mam i ojców, osób aktywnych zawodowo, sportowców, seniorów. Wszyscy oni darzą nas zaufaniem i okazują radość z uzyskanych rezultatów, co nieodmiennie jest dla nas źródłem największej satysfakcji. Za pomocą terapii osteopatycznej wspieramy proces samoregulacji i zdrowienia całego organizmu.

Filozofia osteopatii

Człowiek jest całością
Istnieje bezpośredni związek między strukturą i funkcją
Organizm człowieka posiada możliwości samoregulacji i samoleczenia

Poznaj nasz Zespół

  • Filip Pięta

    Osteopata, fizjoterapeuta. W swojej codziennej praktyce niesie pomoc pacjentom w różnym wieku i z różnymi dolegliwościami.
  • Anna Zajączkowska specjalista osteopatii i fizjoterapii

    Anna Zajączkowska-Drożdż

    Osteopata, fizjoterapeuta. Na co dzień pracuje z pacjentami w każdym wieku (od dzieci po seniorów) mającymi różne dolegliwości.

Opinie o Nas

  • Nie mogłam lepiej trafić, świetnie przygotowany do swojej pracy lekarz. To że kontuzję wyleczę, to wiedziałem, ale że wrócę do uprawiania czynnego sportu miałem wątpliwości, na szczęście dr Przybyłowicz je rozwiał szybko

    Jolanta J
    Pacjent
  • Mozna powiedziec ze Marek uratowal moj sezon biegowy. Przyszedlem do niego z bolem kolana ktore okazalo sie byc mocnym przeciazeniem. Dzieki jego wiedzy, doswiadczeniu i zaangazowaniu w moja sprawe mam za soba swoj debiut w maratonie. Godny polecenia profesjonalista.

    Michał
    Pacjent
  • Pierwsza wizyta, pierwsze odczucia i obserwacje. Zaskoczyło mnie to, iż lekarz słuchał mnie, a nie koncentrował się na wynikach badań i przepisanych mi lekach. Ciekawy sposób zadawania pytań i takie holistyczne podejście do moich dolegliwości. Obiecał, że mnie naprawi :))

    Elżbieta Tomana
    Pacjent
  • Każde spotkanie z panem Bartoszem zaliczam do udanych. Jesteśmy z żoną pod wrażeniem jego profesjonalizmu i ogromnego zasobu wiedzy praktycznej. Zdecydowanie polecam.

    JN
    Pacjent

Często zadawane pytania

Na czym polega osteopatia?

Osteopatia w szerokim rozumieniu polega na równoważeniu funkcjonowania ciała pacjenta. Działanie terapeutyczne obejmuje stawy, mięśnie, powięzi, układ nerwowy i trzewia. Jego celem jest przywrócenie wszystkim tym strukturom ich prawidłowej funkcji, która została utracona w skutek nagłego urazu, nakładających się mikrourazów, stresu lub przeciążenia. Wszystkie z tych czynników leżą u podstaw zakłóceń w naszej naturalnej równowadze, czego efektem mogą być objawy bólowe, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zaburzenia hormonalne i wiele innych dolegliwości. Odpowiednio dobrane techniki osteopatyczne (m.in. mobilizacje i manipulacje kręgów i stawów, techniki aktywnego i pasywnego rozluźniania, terapia punktów maksymalnej bolesności, techniki trzewne, terapia czaszkowo-krzyżowa i.in.) umożliwiają odzyskanie prawidłowego balansu pomiędzy strukturą a funkcją ludzkiego organizmu, którą jest trwanie w zdrowiu.

Jak wygląda pierwsze spotkanie z osteopatą?

Pierwsza wizyta u osteopaty zawsze zaczyna się od rzetelnego wywiadu, podczas którego istotne jest ustalenie przyczyny występowania danych dolegliwości. W większości przypadków już podczas pierwszego spotkania stosujemy określone techniki terapeutyczne. Często wiąże się to z zaskoczeniem pacjentów, którzy spodziewają się inwazyjnego oddziaływania na ich organizm, a ponadto koncentracji na miejscu, które jest źródłem bólu. Tymczasem specjalista może zastosować delikatne, czasem wręcz relaksujące manipulacje ruchowe czy łagodny dotyk w partiach ciała, które pozornie nie są związane z likwidowanym problemem. Wizyta kończy się zazwyczaj szeregiem prostych zaleceń do codziennego stosowania, które przyczynią się do osiągnięcia szybszych efektów.

Jakich efektów mogę spodziewać się po osteopatii i kiedy one nastąpią?

Efekty terapii osteopatycznej i ich postęp w czasie jest uzależniony od tego, z jakim problemem zgłasza się pacjent. Przewidzieć i zaplanować można je jedynie indywidualnie – na podstawie znajomości konkretnego przypadku. Osteopatia z założenia ma przynosić jak najszybszą ulgę i w jak najkrótszym czasie prowadzić do wyzdrowienia. Możliwe, że już po pierwszej wizycie pacjent zacznie odczuwać poprawę. Bardzo często całość leczenia zamyka się w ramach kilku wizyt. Dokładny czas oczekiwania na efekty specjalista może jednak sprecyzować po zapoznaniu się z dolegliwością i oceną możliwości terapeutycznych u pacjenta. Efekty zależą również od tego, czy pacjent stosuje się do zaleceń osteopaty.

Czy mogę wybrać konkretnego specjalistę, który przeprowadzi terapię osteopatyczną?

Pacjent zawsze może dokonać wyboru konkretnego specjalisty, który poprowadzi terapię osteopatyczną. Informacje o problemach, którymi zajmują się poszczególni osteopaci oraz o technikach, jakie stosują, znajdują się w sekcji poświęconej naszemu zespołowi. Takich informacji mogą także udzielić Państwu nasze rejestratorki medyczne. Dodatkowo mogą one zasugerować wybór określonego specjalisty, gdyż posiadają kompleksową wiedzę na ich temat. Dlatego zachęcamy do zadawania im wszelkich nurtujących Państwa pytań.