Odczuwasz nieprzyjemny, promieniujący i kłujący ból głowy? Zastanawiasz się, z czym może być związany i co go powoduje? W jaki sposób sobie z nim radzić?
Napięciowy ból głowy to obok migreny, jeden z najczęstszych rodzajów bólów, który występuje u pacjentów. Może mieć zarówno charakter epizodyczny (utrzymujący się kilka godzin, dni) jak i przewlekły (utrzymujący się przez miesiące). Czym się charakteryzuje? Zazwyczaj jest to promieniujący ból, który przenosi się od części potylicznej czaszki aż do samego jej czubka. Towarzyszyć mu może uczucie kłucia, ciągnięcia za okiem i uchem. Najczęściej związany jest z mechanicznym uciskiem nerwu potylicznego większego, w okolicy jego wyjścia z kręgosłupa szyjnego, z tyłu czaszki na potylicy; stresem i napięciem.
W poradniku Bartosz Kmita – osteopata wyjaśnia mechanizm powstawania napięciowego bólu głowy oraz w jaki sposób terapia osteopatyczna może bezboleśnie przynieść ulgę. Jeżeli szukasz alternatywy, która nie tylko uśmierzy ból ale wyeliminuje go na dłuższy czas, ten film jest dla Ciebie.
Napięciowy ból głowy to bardzo częsta dolegliwość z którą zgłaszają się do nas pacjenci. W kolejnym odcinku PORADNIKA o objawach, charakterystycznych cechach tego rodzaju bólu i działaniu terapii osteopatycznej opowiada osteopata Bartosz Kmita.