Problemy z trawieniem

Jak sobie z nimi radzimy

Narządy trzewne są powiązane z emocjami, których doświadczamy każdego dnia. Negatywne odczucia: niepokój, strach, obawa, złość, stres to tylko niektóre z emocji, które mogą wpływać na narządy powodując ból brzucha, niestrawność czy zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego. Długotrwałe oraz intensywne przeżycia mogą doprowadzić do przeciążenia trzewi, utraty homeostazy w organizmie a w konsekwencji zmian patologicznych.

Dysfunkcja jednego z organów wewnętrznych z czasem może odbić się na kolejnych narządach, układach lub postawie ciała. Terapia osteopatyczna ma za zadanie poprawę funkcjonowania organu czyli odbudowę jego fizjologicznej pracy. Leczenie osteopatyczne zaburzeń trawienia skupia się na obniżeniu pobudliwości układu współczulnego, poprawie ukrwienia tętniczego oraz drenażu żylnym.

Skutecznie leczymy problemy takie jak:
Problemy z niestrawnością
Stres
Bóle brzucha
Zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego

USG jamy brzusznej w przypadku zaburzeń trawienia jest podstawowym badaniem, które pozwala dokładnie ocenić wszystkie narządy miąższowe jamy brzusznej. Nie tylko te pozornie bezpośrednio powodujące dolegliwości – jelita i żołądek, ale także inne, które mogą stanowić źródło problemu, czyli trzustka, wątroba, nerki, śledziona. Docelowo, dzięki badaniu, można doprecyzować źródło i przyczynę problemu.

Skutecznie diagnozjemy problemy takie jak:
Problemy z niestrawnością
Ból brzucha