Psycholog kliniczny Dorota Kubik

Dorota Kubik

psycholog kliniczny, trener wideotreningu komunikacji

O mnie:

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, od początku działalności zawodowej zaangażowana w pracę z dziećmi. Ukończyła studia podyplomowe: Podejście Systemowe w Terapii Rodzin przy Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii i  pierwszy stopień specjalizacji z psychologii klinicznej. Posiada wieloletnie doświadczenie pomocy psychologicznej w oddziałach Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz w Poradniach Zdrowia Psychicznego. Od 2006 roku związana z Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzinom, jako psycholog i koordynator multidyscyplinarnego zespołu terapeutycznego.

W swojej pracy łączy profesjonalizm, bezpośredniość relacji z dzieckiem i jego rodzicami oraz umiejętność spojrzenia na trudności z perspektywy całej rodziny.

W Fizjomed zajmuje się konsultacjami dzieci do lat 5 w zakresie ich problemów z jedzeniem oraz wsparciem terapii z perspektywy psychologicznej. Prowadzi obserwację kliniczną niemowląt, z monitorowaniem i stymulacją ich rozwoju. Udziela porad rodzicom zatroskanym o rozwój swoich pociech.

Wolny czas najchętniej wypełnia spacerami lub kreatywnym rękodziełem, które przyjaciele nazywają artystycznym.

Kursy i szkolenia:

Sensoplastyka-wstęp (2020)
Trudności w jedzeniu u dziecka-perspektywa psychologiczna. Jak wspierać rodziców i dziecko (2019)
Praktyka metod: Dam radę! Jestem z Ciebie dumny! (2019)
Nie patrzy, nie słucha, nie mówi. Od czego zacząć?-diagnoza i trening bazowych umiejętności komunikacyjnych (2018)
NVC-Porozumienie bez Przemocy (2015)
Trudności rodzicielstwa (2013)

0%
Zaangażowania
0
lat doświadczenia
0%
punktualnych wizyt
0
Godzin szkoleń

Moje artykuły

Problemy niejadka w trakcie świąt

Przy świątecznym stole z niejadkiem – jak przygotować się i przeżyć święta?

Świąteczne dekoracje w sklepach przypominają, że święta są blisko. Dzieci wiedzą, że Mikołaj już szykuje swoje sanie zaprzężone w renifery i pakuje prezenty. Większość z nas poddaje się nastrojowi radosnego wyczekiwania, ale czy uda się tę radość utrzymać do samego Bożego Narodzenia? Święta bez stresu – nowa tradycja Zwykle bardzo się staramy, bardzo chcemy żeby...
Czytaj
Jak leczyć zaburzenia karmienia

Terapia zaburzeń procesu karmienia

Spis treści Zaburzenia karmienia to problem całej rodzinyProblem w jedzeniu – gdzie ma swój początek?Terapia a charakter dzieckaPowiązanie między psychiką a jedzeniem – jakie są zależności?Jedzenie w samotności czy biesiadowanie?Pierwsza wizyta u neurologopedy. Oczekiwania i ustalenie procesu terapiiProces wymaga czasu Zaburzenia karmienia to problem całej rodziny Decyzja o zgłoszeniu się do terapeuty karmienia wynika z...
Czytaj