Karolina Wojtanowska

fizjoterapeuta

O mnie:

Podwójna Absolwentka Akademii Wychowani Fizycznego w Krakowie oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kończyła zarówno fizjoterapię jak i terapię zajęciową.

W praktyce zawodowej zajmuje się osobami dorosłymi, sportowcami jak i osobami starszymi. W gabinecie pomaga pacjentom z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, stawów obwodowych w stanach ostrych i przewlekłych, po urazach i zabiegach chirurgicznych czy też w przypadku bólu powstałego w wyniku przeciążeń. Chętnie udzieli wsparcia w przypadku wad postawy, ograniczeń mobilności różnego pochodzenia czy też chęci usprawnienia swojego aparatu ruchu, powrotu do aktywności fizycznej.

Jako fizjoterapeuta i sportowiec, świetnie rozumie problemy i kontuzje nie tylko biegaczy i triathlonistów, ale osób dla których sport jest ważnym aspektem życia. Pracuje zarówno technikami manualnymi w gabinecie jak i poprzez ćwiczenia na sali gimnastycznej. Prowadzi także treningi personalne oraz treningi medyczne.
Jako fizjoterapeuta szczególną uwagę zwraca na powięź, której fascynujące możliwości odkrywa każdego dnia. Chcąc pomagać jak najbardziej skutecznie swoim pacjentom, systematycznie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach i konferencjach.

W czasie wolnym uwielbia aktywność fizyczną pod każdą postacią, przygotowuje się do startu w biegach górskich i triathlonie, a odpoczywa czytając kryminały i książki szpiegowskie, leżąc w hamaku i słuchając mruczenia cieplutkich futrzaków.

Kursy i szkolenia:

HVLA – Manipulacje Krótkodźwigniowe, moduł 1 i 2, Jöry Pauwels
Orthopedical Medicine International Cyriax, Part 1, OMI Global
Function Oriented Fascial Therapy (FOFT) – poziom podstawowy i rozwijający, Salah Bacha
Masaż Tkanek Głębokich. Mięśniowo-powięziowe rozluźnianie. P. Szałański, Ł. Czubaszewski
Igłoterapia Sucha, moduł I i II, K. Szapel
Stopa nasza podpora, R. Biernat
Psychologiczne aspekty pracy z zawodnikiem po urazie w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych i Młodych Pracowników Nauki
Zastosowanie stabilizacji i stretchingu w treningu funkcjonalnym, Barbara Skalska-Dulińska
Kurs Kinesiotaping KT1/KT2
Taping u biegaczy, Warsztaty praktyczne Sport Therapy
Trener Personalny, zespół Mauricz Training Center z międzynarodowym certyfikatem Polskiego Związku Trenerów Personalnych
Metodyka Treningu poziom 1, Maciej Bielski MTC
Metodyka Treningu poziom 2, Maciej Bielski MTC
Instruktor Treningu Funkcjonalnego GTX – Piotr Jankowicz, Studio GTX – Fitness Nowej Generacji
Dietetyka i suplementacja poziom 1, Jakub Mauricz, MTC
Dietetyka i suplementacja poziom 2 , Jakub Mauricz MTC
Warsztaty Treningu Mentalnego w Sporcie, Anna Sadowską

Tytuły prac dypomowych

„Wpływ autoterapia mięśniowo-powięziowej na zmniejszenie ryzyka wystąpienia kontuzji/urazu czasowo wyłączającego z aktywności fizycznej u osób amatorsko trenujących ekstremalne sporty wytrzymałościowe” pod opieką dr hab. Nauk o zdrowiu Dariusza Górki.
„Percepcja urazu fizycznego w sporcie amatorskim u zawodników
biegów przeszkodowych OCR (Obstacle Race).” Pod opieką prof. nadzw. dr hab. Jana Blecharza.
„Terapia zajęciowa w chorobie Alzheimera” pod opieką dr hab. Anety Bac.