Problemy z koncentracją

Jak sobie z nimi radzimy

Przy występujących problemach z koncentracją, na które wpływ mogą mieć m.in.: migreny, ADHD, bóle głowy, szumy uszne, zaburzenia snu, stres, a które oddziałują na trudności w uczeniu się i percepcji, ważne jest szybkie reagowanie. Osteopatia, dzięki specjalistycznym technikom wyrównującym i normalizującym napięcie w okolicy czaszki, szyi i górnej części klatki piersiowej, może im zaradzić.

Do stosowanych technik należy między innymi terapia czaszkowo-krzyżowa. W całym procesie ważne jest także zapewnienie prawidłowego ukrwienia w ośrodkowym układzie nerwowym. Należy także pamiętać, że problemy z koncentracją dotyczą nie tylko dzieci w wieku szkolnym, ale mogą występować dużo później. Dlatego też terapia osteopatyczna przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Skutecznie radzi sobie również z problemami takimi jak:
Chodzenie na palcach
Przebieg porodu
Szumy uszne
Migreny
Bóle głowy
ADHD
Zaburzenia snu
Stres
Trudności w uczeniu się

Problemy z koncentracją, osłabienie uwagi i niemożność skupienia się to problemy pojawiające się w obecnych czasach bardzo często. Jednym ze sposobów ich eliminacji oraz ograniczenia jest odpowiednia rehabilitacja. Bardzo ważną jej częścią jest dotlenienie i odżywienie komórek nerwowych (neuronów) poprzez aktywność ruchową. To pozwala także na wytworzenie endorfin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania umysłu, do skoncentrowania uwagi oraz do dobrego samopoczucia.

Chodzenie na palcach

Migreny
Bóle głowy
Szumy uszne