Kraków: 503 618 066,      Katowice: 780 150 343      
 Kraków: 503 618 066,      Katowice: 780 150 343      

Witamy w Fizjomedzie

Prywatnym Centrum Osteopatii i Fizjoterapii

Fizjomed to miejsce, w którym Pacjenci mogą liczyć na szacunek i zrozumienie. Specjalizujemy się w przywracaniu organizmowi utraconej równowagi wykorzystując odpowiednie techniki z zakresu osteopatii i fizjoterapii. Dzięki współpracy ze specjalistami z dziedzin neurochirurgii, ortopedii czy diagnostyki obrazowej USG mamy możliwość szybkiego reagowania i wspierania procesu leczenia. Nieprzerwanie od 2003 roku troskliwą opieką otaczamy całe rodziny.

Jesteśmy zgranym zespołem terapeutów, którzy wiedzę i doświadczenie zdobywają na całym świecie. Do nieustannego rozwoju mobilizuje nas Państwa zaufanie i radość z osiąganych wyników leczenia. Oprócz kompetencji wyróżnia nas rzetelność, punktualność, a przede wszystkim chęć niesienia realnej pomocy. W pozytywnej atmosferze, cierpliwie i życzliwie prowadzimy do odzyskania zdrowia oraz pełnego komfortu życia. Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie komfortowo urządzone placówki w Krakowie i w Katowicach.

Serdecznie zapraszamy

Zespół Fizjomed

Prywatnym Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Kraków

ul. Królowej Jadwigi 101A
30-209 Kraków
tel.: 12 296 08 58
mobil: 503 618 066
email: krakow@fizjomed.com.pl

Umów wizytę

Prywatnym Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Katowice

ul. Piastowska 2
40-005 Katowice
tel.: 780 150 343
email: katowice@fizjomed.com.pl
Otwarcie kwiecień 2017

Umów wizytę

Video tour

Czy wiesz, że ...🤔

systematyczne noszenie szpilek przyczynia się do skrócenia włókien mięśniowych łydki aż o 13% ?
👠👠👠

Nasze stopy mają za zadanie dopasowywać się do podłoża i jego nierówności oraz zapewniać płynność i elastyczność kroku. Przez większość czasu zamknięte są jednak w obuwiu, przez co mają utrudnione możliwości adaptacyjne.
Dodatkowo – jeśli noszone zwykle buty są na wysokim obcasie, tj. powyżej 5 cm (optymalna wysokość obcasa to 2,5–4 cm) – więzadła, ścięgna i kości stopy zmieniają swoje naturalne położenie. Kość piętowa – stanowiąca główną podporę naszego ciała – zostaje uniesiona. Wówczas nawet ¾ masy ciała zaczyna spoczywać w sposób niefizjologiczny na palcach i przedniej części stopy.

Należy mieć na uwadze fakt, że permanentne noszenie szpilek powoduje całą kaskadę zdarzeń w obrębie układu kostno - szkieletowo - mięśniowego.
Przyczynia się do wspomnianego wcześniej skrócenia mięśni łydek wraz z pogrubieniem i usztywnieniem ścięgna Achillesa. Zwiększona ciasnota w obrębie przegród mięśniowych łydki powoduje uwięźnięcie i podrażnienie naczyń krwionośnych oraz nerwów w jej obrębie. Dochodzi do zaburzeń krążenia i obrzęków limfatycznych.
Idąc dalej po tylnej taśmie mięśniowej, możemy spodziewać się przykurczu mięśni zginających kolano. Ustawione w zgięciu kolano, a także przesunięcie środka ciężkości ciała w przód skutkują przeciążeniem stawu rzepkowo-udowego, co podnosi ryzyko zmian zwyrodnieniowych stawów. Zwiększa się także przodopochylenie miednicy, która stanowi kluczowy element podporu dla kręgosłupa. Gdy kość krzyżowa zmienia swoje położenie, krzywizny kręgosłupa ulegają pogłębieniu, a położona wzdłuż niego grupa prostowników – przeciążeniu (przykurczom lub nadmiernemu rozciąganiu, w zależności od położenia).
Ostatecznie zmiany te mogą skutkować rozwojem dyskopatii i zwyrodnień stawów.
Dodatkowo mogą doskwierać zaburzenia czucia w obrębie kończyn górnych (tzw. parestezje) jako skutek podrażnienia układu nerwowego, jak również inne dolegliwości: obrzęki czy bóle głowy jako manifestacje zaburzeń krążeniowych.

Magiczne 5 cm nad ziemią dodaje nam blasku, ale jak ze wszystkim należy pamiętać o umiarze, rozsądnym wyborze fasonu (wysokości, szerokości obcasa) i wygodzie :)
👣
...

View on Facebook

Dla kogo jest osteopatia? 💆‍♂️💆🏼
Z jakimi dolegliwościami warto zgłosić się na rehabilitację? 🤔

Jak możemy pomóc kobietom w ciąży 🤰🏻- niemowlętom 👶🏻 - dzieciom 👦🏼👧🏻 - dorosłym 👱🏼‍♀️👱🏻- seniorom 👵🏻👴🏻 i sportowcom 🏃🏻‍♀️⛹🏼‍♀️🚴🏽...?
Już teraz odpowiedzi na te pytania znajdziecie na ulotkach dostępnych w poczekalni :)
...

View on Facebook

Ocieplenie nie przeszkodziło św.Mikołajowi w podróży !
W naszym centrum pojawił się na kilka godzin ze słodkimi drobiazgami 🍭🍬🍭🍬🍭🍬.
Przy okazji przypomnieliśmy mu jak właściwie podnosić (ciężki) worek wypełniony prezentami i dbać o kręgosłup :)
...

View on Facebook